kwi 29, 2017

Czym jest urządzenie typu owerlok i do czego służy

 

Jakie ściegi można uzyskać na owerloku i do czego są wykorzystywane? Czym różnią się owerloki od zwykłych maszyn do szycia? Czy maszyna do szycia może mieć funkcje overlocka? Jaki ower kupić i na co zwracać uwagę?

kwi 20, 2017

Szukasz idealnej markowej maszyny do szycia i nie wiesz co kupić?

 

Podpowiadamy - Szwajcarska BERNINA z modelem bernette Sew&Go 5 to mechaniczna maszyna do szycia idealna dla Ciebie. Z czystym sumieniem polecamy ją także jako maszynę do szycia na prezent.

 

Mocna konstrukcja i metalowe podzespoły w połączeniu z bogatym zestawem możliwości oraz łatwością obsługi. Kultura pracy jak w szwajcarskim zegarku - cóż chcieć więcej...

kwi 15, 2017

Zastanawiasz się jaka maszyna do szycia będzie lepsza: komputerowa czy mechaniczna?

 

Zapoznaj się z naszym wpisem dotyczącym zestawienia różnic, zalet i wad komputerowych maszyn do szycia oraz ich mechanicznych odpowiedników. Sprawdź, jaka maszyna do szycia będzie najlepsza dla Ciebie.

kwi 12, 2017

Poznaj historię marki BERNINA od początki istnienia do dnia dzisiejszego.

 

Przeczytaj nasz wpis poświęcony historii firmy BERNINA. Dowiedz się jak powstała ta szwajcarska marka i jak wyglądała pierwsza maszyna do szycia nosząca nazwę BERNINA.

kwi 10, 2017

Zastanawiasz się kto wynzlazł maszynę do szycia oraz jak wyglądała pierwsza maszyna?

 

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem opisującym w jaki sposób współczesna maszyna do szycia wygląda tak, a nie inaczej.

kwi 8, 2017

Co to właściwie jest i jak działają

 

6-punktowe czy 7-punktowe, a może inne, jakie lepsze? Z dyferencjałem czy bez? Opuszczane czy nie? Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do szycia.

kwi 8, 2017

Wahadłowy czy rotacyjny? a może jeszcze inny...

 

Czym jest chwytacz w maszynie do szycia? Jakie są rodzaje chwytaczy? Lepszy chwytacz rotacyjny czy wahadłowy - co wybrać...?

kwi 3, 2017

Co to jest maszyna do szycia i co dokładnie robi? Jak działa współczesna maszyna do szycia?

 

Czym jest maszyna do szycia? Jak powstała? Do czego służy i jak działa? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym wpisie. Serdecznie zapraszamy.

mar 31, 2017

Zapraszamy do sekcji ARTYKUŁY


W tym dziale będziemy publikować ciekawe, inspirujące artykuły i wpisy oraz filmy.

Sekcja ta ma stanowić bazę wiedzy na temat maszyn do szycia, owerloków, hafciarek i innych urządzeń. Będziemy także zamieszczać wpisy dotyczące porad typu; "Jak uszyć...", "Jak używać...", "Jak wykonać...", "Jaką maszynę do szycia kupić?" itp.

W dziale ARTYKUŁY znajdzie się też miejsce na inspiracje oraz ciekawe informacje ze świat szycia i haftu. Zapraszamy do śledzenia tego działu.